Kategoriler
Maden suyundaki sihirli güç

Maden suyundaki sihirli güç

17.07.2018
Her gün içilen maden suyu sağlıklı olmayı ve sağlığı korumayı sağlıyor. Bilim Adamları maden suyunun çok faydalı olduğunu ve vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri doğal olarak içerdiğini söylüyor.

Her gün içilen maden suyu sağlıklı olmayı ve sağlığı korumayı sağlıyor. Bilim Adamları maden suyunun çok faydalı olduğunu ve vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri doğal olarak içerdiğini söylüyor.Her gün içilen maden suyu sağlıklı olmayı ve sağlığı korumayı sağlıyor…

Bilim Adamları maden suyunun çok faydalı olduğunu ve vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri doğal olarak içerdiğini söylüyor.

Erzincan Maden Suyu’nun Faydaları

Maden Suyu doğal bir mineral deposudur. Görevi mideyi rahatlatmaktır  Asitli olarak adlandırdığımız içeceklerde kastedilen, içeceğin içerisindeki karbondioksit gazıdır. Bu gaz dilimiz ile temas ettiğinde geçici olarak tat algılayıcılarını uyuşturur. Burada karbondioksit gazının görevi içimi kolaylaştırmaktır.

Muhteviyatındaki zengin kalsiyum ve florür gibi mineraller sebebiyle özellikle çocuklar, yaşlılar ve bayanların daha fazla maden suyu tüketmeleri gerekir. Amerikan Obezite Birliği sağlıklı bireyler için maden suyu tüketimini günde 600 ml. olarak belirlemiştir.Maden Suyunun vücudumuza çok önemli faydaları vardır. Bunun yanısıra zararlı bir etkisine rastlanmamıştır. Gelişme çağındaki çocukların kalsiyum, demir, çinko ve florür gibi minerallere yetişkinlerden daha fazla ihtiyaçları vardır. Maden suyunun içerdiği florür dişlerin gelişmesi, kalsiyum ise kemik yapısının güçlenmesi için oldukça faydalıdır. Maden suyunun çok aşırı tüketilmesinde Maden suyunun zararlarıda bulunabilir…

Hamilelikte maden suyu içilmesinin sakıncası varmıdır?

Tam tersine, hamilelerin maden suyuna normal insanlardan daha fazla ihtiyacı var. Hamilelik, beslenmeye özel önem verilmesi gereken bir dönem. Anne adayı bebeği besleyebilmek ve gelişmesini sağlamak için normalden daha fazla gıda, sıvı, mineraller ve vitaminlere ihtiyaç duyar. Bu katkıyı doğal yoldan sağlayabilmenin en önemli ve en kolay yollarından biri, düzenli olarak maden suyu tüketimidir.

Maden suyu barındırdığı mineraller sayesinde cilt içinde çok yararlıdır. Yaşamı boyunca düzenli ve yeterli miktarda su ve maden suyu tüketmeyen insanlarda böbrek taşı oluşumunun daha hızlı meydana geldiği görülmüştür. Türkiye’nin en iyi madensuyunu isterseniz Buradan satın alabilirsiniz.